Már a bejutás sem volt egyszerű a Kossuth-díjas művész házába:)
Az otthoniak elmondása szerint a rendszer tényleg működik, mert azóta a környékbeli gyerekek nem szórakoznak a csengővel, egyébként valóban be lehet dobni a pénzt, mely a túloldalali fémdobozban landol.
Édeske, és édes(ke) felesége is nagyon kedves ember, a házuk pedig egy kortárs alkotás, mely minden részletében a művész keze nyomáról, és őrült ötleteiről árulkodik.
Legyen példa erre ez a gardrób szekrény(sor), hogy hol s hogyan nyílik, ne kérdezzétek!
A részletek:
Végre egy "kilincs"
A lakókörnyezet pedig egy kortárs galéria, ahol a saját művek mellett, főleg a művész barátok és kollegák alkotásaival élnek érzelmi viszonyban, mesélve a történeteket. Minden apró szegmense a háznak bemutatja a legjelentősebb hazai alkotók egy-egy művét, melyeket számba venni nem egyszerű, hiszen több száz található otthonukban, de aki körbejárja, az alapos betekintést kap a hazai művészeti életbe. Magyarán: mindenki jelen van, aki számít.
A műhely patika tiszta, minden a helyén, mert Édeske elmondása szerint, Ő már öreg ahhoz, hogy naphosszat keresgéljen.
Édeske 75 fölött már csak napi 1,5 doboz cigarettát szív el, ha dolgozik akár napi 3 művet is elkészít. A ház másik jellegzetessége - Édeske műszaki ember lévén - a technikai kütyük jelenléte, és a megszámolhatatlan távirányító mindenfelé. Ja és a hamutartók, külön hamutartó tartókkal. Persze a vendégeknek fenntartott cigarettakínáló dobozka sem volt üres.
Aztán van gondolkodó szoba is, mely a japán kapszula hotelekre emlékeztet:
Itt aztán bevillannak az ötletek :)
színesedik a kép
és a gyerekek is elszórakozhatnak a művészi készségfejlesztővel:
és én is büszkélkedhetek egy "mutatós" emlékképpel, mely valóban jól mutat új otthonában.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése